wz
 

 

   

 :: novinky

 :: Black Ice Tour

 :: kapela

 :: diskografie

 :: fotogalerie

 :: historie

 :: Ac/Dc v Praze

 

 

 

  

 :: texty

 :: překlady

 :: diskografie

 :: videografie

 

 

 

downloads

   

 :: videa

 :: spořiče, pozadí ...

 :: do mobilu

 

 

 

nejnovější CD

 

nejnovější DVD

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
 

SOUČASNÁ SESTAVA AD/DC

 

Angus Young   

Angus McKinnon Young 

(* 31. března 1955, Glasgow, Skotsko) je kytarista a zakladatel australské hard rockové kapely AC/DC. Young je známý svými energickými vystoupeními a nošením školní uniformy. Jeho brart Malcolm Young je také členem AC/DC. Časopis Rolling Stone jej označil za 96. nejlepšího kytaristu všech dob.

Na škole se špatně učil, zajímalo ho maximálně umění. Učil se do svých patnácti let, poté ze školy odešel. Šel pracovat jako tiskař v pornočasopisu Ribald. Ovšem v šestnácti se začal učit doma na kytaru. Hrál s kamarády na plesech. Zprvu hrál Angus na kytary jeho bratra Malcolma, ale v jeho sedmnácti mu matka koupila jeho vlastní nástroj. Byla to levná, akustická kytara. Angus se rozhodoval jestli nepůjde chodit na kytarový kurz pro začátečníky, ale pak si to rozmyslel a učil se sám doma, takže jeho hraní bylo nepřesné.

Angus hrál v mnoha kapelách, kde vystupoval stejně energicky jako vystupuje v AC/DC. Jednou - se skupinou Tantrum - při hraní zakopl o kabel, spadl na zem a neuvěřitelně se zamotal. Lidé, kteří tam byli, ho odměnili velikým potleskem. V roce 1973 - po rozpadu kapely Velvet Underground - se Malcolm rozhodne založit novou kapelu. Poprosí Anguse a ten přijímá. Začíná Angusova zlatá éra.

 

Brian Johnson

Brian Johnson 

(* 5. října 1947, Dunston, Anglie) je zpěvák a textař známý především svým působením v australské hard rockové kapele AC/DC. V roce 1972 založil Johnson glam rockovou kapelu Geordie a stal se jejím zpěvákem. Kapela se však po vydání několika úspěšných singlů rozpadla. V roce 1980 byla kapela na krátkou dobu obnovena, ale brzy po jejím obnovením byl Johnson osloven s nabídkou vstoupit do AC/DC, kde měl nahradit zesnulého Bona Scotta. Johnson nabídku přijal a s kapelou ještě v roce 1980 vydal album Back in Black, které se stalo komerčně vůbec nejúspěšnějším hard-rockovým albem všech dob.

  

Malcolm Young

Malcolm Mitchell Young 

(* 6. ledna 1953, Glasgow, Skotsko) je zakládající člen, kytarista, doprovodný zpěvák a spoluator písní australské hard rockové kapely AC/DC. Členem kapely je také jeho bratr Angus.

 

Cliff Williams

Cliff Williams 

(* 14. prosince 1949, Romford, Essex, Anglie) je baskytarista australské hard rockové kapely AC/DC. Členem kapely je od roku 1977, kdy nahradil Marka Evanse.

 

Phillip Rudd

Phillip Hugh Norman Witschke Rudzevecuis  

(19. května 1954, Melbourne, Austrálie) je bubeník australské hard rockové kapely AC/DC. Členem AC/DC byl v letech 1975 až 1983, kdy byl z kapely vyhozen. Do kapely se pak vrátil v roce 1994 a působí v ní dodnes. Po odchodu baskytaristy Marka Evanse zůstal jediným členem AC/DC, který se narodil v Austrálii.

 

 

 

fanklub

 

vaše vzkazy

 

 

odkazy

 

 

 

:: ac-dc.net
:: acdcpower.net
:: highwaytoacdc.com
:: acdc-videos.com
:: acdc-bootlegs.com

:: acdc.com
:: acdcrocks.com

:: spejbls-helprs.cz

 

 

 

reklama

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

© acdcrocks.wz.cz 2008 

   e-mail: acdcrocks@email.cz